Ten serwis używa cookies, zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji.
jesteś w dziale:
Pierwszy jarmark bożonarodzeniowy ,,Smaku i Tradycji”
data publikacji: 21.gru.2015

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zapowiadany I jarmark bożonarodzeniowy ,,Smaku i Tradycji” odbył się 17 grudnia w czwartek na placu przy Urzędzie Gminy w Liniewie.

Oprócz stoisk z świątecznymi ozdobami i kuchennymi specjałami dla odwiedzających przygotowano mnóstwo atrakcji.

A wszystko zaczęło się od uroczystego powitania gości przez Wójta Gminy Liniewo – Pana Mirosława Warczaka, oraz Księdza Proboszcza Grzegorza Flisikowskiego. Tego dnia nie mogło zabraknąć MIKOŁAJA, który przez cały czas obdarowywał uczestników jarmarku słodkościami. Renifery w bryczce przewoziły naszych mieszkańców po okolicy. Gościem specjalnym na scenie była Marta Raźniaczyk z Liniewa, która zaśpiewała kilka świątecznych piosenek w języku angielskim – trzeba przyznać, że wzbudziła ogromny podziw publiczności.

Podczas jarmarku uczniowie z naszych szkoły tańczyli, śpiewali, grali na instrumentach i recytowali. Mogliśmy również obejrzeć piękne jasełka w wykonaniu dzieci i młodzieży ze szkoły z Wysina.

Zespół wokalno-taneczny ,,Wigaro” pod kierunkiem Agnieszki Pobłockiej „wyśpiewał i wytańczył” kolorowe i radosne święta Bożego Narodzenia. Dziewczęta z sekcji tanecznych z GOKSiR pląsały po scenie dając radość innym. Tym wszystkim zaraża ich Pani Agnieszka, która w przygotowanych choreografiach pozwala na wyrażanie emocji.

Zespoły wokalne ,,Wenus” i ,,Tęcza”, które prowadzą Lucyna Piwowarczyk i Henryk Kurs mogły zaprezentować pięknie przygotowane utwory świąteczne i kilka hitów w języku angielskim.

Największym powodzeniem cieszył się oczywiście Mikołaj, który był rozchwytywany do profesjonalnych zdjęć, wykonywanych na sali widowiskowej przez firmę ze Skarszew no i oczywiście worek Mikołaja pełen słodkości . To właśnie on nagradzał laureatów konkursu na najładniejszą kartkę bożonarodzeniową .

W kawiarni GOKSiR był przygotowany ciepły poczęstunek dla uczestników jarmarku, głównie dla występujących na scenie oraz wystawców kiermaszu.

Wystawione stoiska na których mieniły się blaskiem i urzekały swym pięknem i oryginalnością ozdoby bożonarodzeniowe wykonane były własnoręcznie przez uczniów ze szkół z naszej gminy, przez osoby niepełnosprawne z Fundacji ,,Sprawni Inaczej”, oraz mieszkanki Liniewa.

Dzisiaj już wiemy, że taki Jarmark odbędzie się za rok. Bardzo dziękujemy Paniom z Domu Kultury, Agnieszce z Biblioteki, strażakom Radkowi i Mateuszowi, Pani Reginie Domagała, Pawłowi Myszkier i Eliaszowi Potrykus za pomoc i wkład w organizację imprezy.

Szczególne podziękowania kierujemy do Fundacji PGNiG .

Zadanie zrealizowano ze środków Fundacji PGNIG im Ignacego Łukasiewicza w ramach projektu ,,Imprezy kulturalno-sportowe w Gminie Liniewo”.

Powiązane zdjęcia:

Kontakt: