Ten serwis używa cookies, zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji.
jesteś w dziale:
OLIMPIADA MŁODYCH PRODUCENTÓW ROLNYCH
data publikacji: 04.gru.2013

    14 listopada 2013 r w Kościerzynie, w sali konferencyjnej kina Remus odbyły się powiatowe eliminacje do Wojewódzkiej Olimpiady Młodych Producentów Rolnych. Organizatorem Olimpiady był Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Gdańsku, a patronat honorowy objął Piotr Lizakowski-Starosta Powiatu Kościerskiego.

 W Olimpiadzie wzięło udział 36 osób. Gminę Liniewo reprezentowali: Szymon Filipski z Wysina, Kamil Freda z Lubieszyna, Mateusz Michnowski z Liniewa, Robert Piankowski z Lubieszyna, Bartłomiej Plutowski z Wysina oraz Wojciech Wakuliński z Wysina. W pierwszej części Olimpiady uczestnicy pisali test składający się z 50 pytań, a następnie pięć osób, które uzyskały najwyższą ilość punktów przystąpiło do egzaminu ustnego. Do eliminacji ustnych z gminy Liniewo zakwalifikował się Wojciech Wakuliński. Pytania ustne obejmowały produkcję roślinną, zwierzęcą, ekonomikę, ekologię oraz przedsiębiorczość. Najlepszą okazała się Justyna Armatowska z Będomina, która wygrała Olimpiadę w Kościerzynie. Jednakże do etapu wojewódzkiego przechodzi pięciu najlepszych uczestników, w tym Wojciech Wakuliński. Finaliści Olimpiady otrzymali wiele ciekawych i cennych nagród. Z gminy Liniewo fundatorami nagród byli Urząd Gminy oraz firma Elar.

  Etap wojewódzki Olimpiady Młodych Producentów Rolnych odbywa się w dniach 2-3 grudnia 2013 r w Pomorskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego  w Gdańsku oraz w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego.

Joanna Mękal

 

 

Powiązane zdjęcia:

Kontakt: