Ten serwis używa cookies, zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji.
jesteś w dziale:
Wigilia Św. Andrzeja, czyli popularne Andrzejki.
data publikacji: 02.gru.2013

Wigilia Św. Andrzeja, czyli popularne Andrzejki od dawien dawna są tradycyjnym wieczorem wróżb. Aby przybliżyć dzieciom owe tradycje 27 listopada 2013 w sali Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji  w Liniewie odbyły się Andrzejki. Organizatorem spotkania była Gminna Biblioteka Publiczna a pomocą tego dnia służyły Panie z GOKSiRu. Wprowadzeniem w magiczną atmosferę było tradycyjne już lanie wosku. Następnie za pomocą różnych rekwizytów, magicznych cyfr, kolorów przepowiedziana została przyszłość. Choć dzieci traktują wróżby z przymrużeniem oka, to i tak z wielkimi emocjami czekały na to, co przepowiedzą im wróżki. Dzieci dowiedziały się kim zostaną w przyszłości, jak będzie miała na imię sympatia, kto pierwszy zmieni stan cywilny, co się wydarzy w najbliższej przyszłości itd.

Słodki poczęstunek i zabawa przy muzyce dopełniły uroczystości. Wróżby i przepowiednie przyniosły wiele radości i uśmiechu na twarzy naszym pociechom. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież na kolejne spotkanie tym razem związane z Wigilią Bożego Narodzenia. Zajęcia z tworzenia dekoracji świątecznych odbędą się 18 grudnia (w środę) o godz. 14.30.

 

Powiązane zdjęcia:

Kontakt: